WEB TV

Η παρακάμερα του ΑΕΚ – Βόλος (video)

Την αρνητική παράδοση των τελευταίων ετών που την θέλει να μην κερδίζει στο τελευταίο της παιχνίδι πρωταθλήματος πριν από τις γιορτές των Χριστουγέννων διατήρησε η ΑΕΚ, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Βόλο ΝΠΣ το βράδυ της Δευτέρας στη Ριζούπολη, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten.

Η Ένωση προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μουαμέρ Τάνκοβιτς, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση πριν βγει το πρώτο ημίχρονο, χάρη σε γκολ των Φεράρι και Ουάρντα. Η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 70΄με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ και παρότι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες (αποβλήθηκαν Παουλίνιο, Σάκχοφ), πίεσε για τη νίκη έως το τέλος, όμως το σκορ δεν άλλαξε.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο γήπεδο «Γιώργος Καμάρας» και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…