WEB TV

Η παρακάμερα του ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης (video)

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το γήπεδο της Ριζούπολης η ΑΕΚ, με το παιχνίδι της απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 12η αγωνιστική να έχει πολλά γκολ και άλλες τόσες… συγκινήσεις.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ μόλις στο 6΄με γκολ του Καρίμ Ανσαριφάρντ, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν μόλις δύο λεπτά αργότερα με τον Φερνάντεζ. Στο 19’ ο Λιβάι Γκαρσία, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ(!), έκανε το 1-2, ενώ στο 25’ και πάλι ο Ανσαριφάρντ διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου (1-3).

Ο Απόλλων μείωσε στο 66΄με τον Τσαλμπούρη, ο Νέλσον Ολιβέιρα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-4 στο 88΄, όμως οι γηπεδούχοι μείωσαν εκ νέου στο 90+3΄με τον Μπαβεβανίδη, με το 3-4 να διατηρείται τελικά μέχρι τη λήξη.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο γήπεδο «Γιώργος Καμάρας» και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…