WEB TV

Η παρακάμερα του ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης (video)

Η ΑΕΚ και ο Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 το βράδυ του Σαββάτου, στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2020-21.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποκτήσουν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν συμπληρωθούν 20 λεπτά αγώνα, όμως στη συνέχεια η Ένωση έκανε την αντεπίθεσή της με απόλυτο πρωταγωνιστή τον COSMOTE MVP του αγώνα Ντάμιαν Σιμάνσκι.

Ο Πολωνός μείωσε αρχικά σε 1-2 στο 40’ με ωραίο πλασέ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα είχε δοκάρι(!). Ωστόσο, κατάφερε τελικά να φέρει το ματς στα ίσα στο 68’ με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Λιβάι Γκαρσία, ενώ στη συνέχεια η ΑΕΚ έχασε σημαντικότατες ευκαιρίες για να φτάσει στην πλήρη ανατροπή.

Η κάμερα του AEK TV ήταν στο Στάδιο και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…