Πέρασε με γκολ του Γιούση από τη Ρόδο η ΑΕΚ Β

Η ΑΕΚ Β επικράτησε του Διαγόρα Ρόδου με 0-1 σε ματς της 6ης αγωνιστικής της Super League 2, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Ρόδου, φτάνοντας τις τέσσερις νίκες σε πέντε παιχνίδια! Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Χρήστος Γιούσης στο 82′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
6′ Σέντρα του Μιτάι, ο Ιατρούδης έκανε το μονοκόμματο σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
10′ Διαγώνια μπαλιά του Γιούση στον Χριστόπουλο, αυτός έκανε το σουτ από καλή θέση, όμως η μπάλα πέρασε άουτ!
11′ Καλό σουτ του Μπαστιάνου, έξω από την περιοχή, ο Χατζηεμμανουήλ ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.
24′ Ωραία ατομική ενέργεια του Γιούση από αριστερά, έκανε και το σουτ, ο Μπίντσης απέκρουσε με υπερένταση, η μπάλα κόντραρε στον Ιατρούδη που ήταν σε κοντινή απόσταση και έφυγε άουτ!
30′ Ο Γερολέμου εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, ο Κορνέζος πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι!!!
41′ Ο Μπαστιάνος έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε εντυπωσιακά!
42′ Ο Χριστόπουλος βγήκε τετ α τετ, όμως ο Μπίντσης κατάφερε να τον κερδίσει!!!
Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
64′ Σουτ του Γερολέμου από καλή θέση μέσα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το τέρμα του Μπίντση!
82′ Η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι για τράβηγμα στον Λάτσι μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Γιούσης, ο οποίος ευστόχησε για το 0-1!!!
86′ Ωραίο σουτ του Γκαρσία έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δεξιό δοκάρι του Μπίντση!
90+5′ Λήξη του αγώνα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ: Μπίντσης, Τοπάλ, Σινγκ, Καρατάσιος, Ρουγκαλάς, Μουμίν, Γιώργου (60′ Πίσπας), Λαμπίρης, Κουιρουκίδης, Τσιαντούλας (73′ Ραφίνια), Μπαστιάνος (60′ Καβαλλιέρι).

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Λάτσι, Κορνέζος, Μιτάι, Μουστακόπουλος (90′ Ρουκουνάκης), Σαμπανατζοβιτς, Γιούσης (90′ Παρράς), Γερολέμου (75′ Αμούρ), Ευθ. Χριστόπουλος (63′ Γκαρσία), Ιατρούδης.

Διαιτητής: Βασίλης Στάμος (ΕΠΣ Ηλείας)
Βοηθοί: Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (ΕΠΣ Κορινθίας) Νικόλαος Τριαντάφυλλος (ΕΠΣ Κορινθίας)
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (ΕΠΣ Πειραιά)